Головна Новини Тиждень грудного вигодовування

Тиждень грудного вигодовування

Щорічно з 1 по 7 серпня в Україні, як і у всьому світі, проходить Всесвітній тиждень грудного вигодовування. В 2018 році він проходив під гаслом «Годування грудьми – основа життя». У світі, повному нерівності, криз та бідності, грудне вигодовування вважається основою міцного здоров’я  немовлят та матерів на все життя. Грудне вигодовування запобігає голоду та недоїданню в усіх його проявах і гарантує безпеку харчування для немовлят, навіть у час кризи. Без необхідності збільшувати витрати сім’ї грудне вигодовування є недорогим способом годування немовлят, воно сприяє подоланню бідності.

Медичні працівники Коростенської ЦМЛ активно долучилися до проведення заходів Всесвітнього тижня грудного вигодовування. Організовано виступи-лекції, тренінги, перегляд відеоматеріалів на тему підтримки грудного вигодовування.

1

2

Наша лікарня має статус «Лікарня доброзичлива до дитини», тому персонал, який надає послуги по материнству і новонародженим активно впроваджує 10 кроків до успішного годування груддю ( розроблені ВООЗ та ЮНІСЕФ, переглянуто 2018р).

01 02
03 04
05 06
07 08
09 10

Сьогодні добре відомо, що грудне молоко-краща поживна речовина для малюків. Усі спроби штучно відтворити склад маминого молока приречені на невдачу: більшість його компонентів неможливо створити технологічним шляхом. Сучасна наука підтверджує унікальність та користь грудного вигодовування не тільки для малюка, але і для мами також. Тільки в жіночому молоці-і ніде більш-знаходяться речовини для росту та дозрівання головного мозку та нервової системи дитини. Тільки жіноче молоко захищає маля від інфекційних захворювань і є запорукою міцного імунітету в майбутньому. Грудне вигодовування сприяє тісній емоційній близькості між мамою та малям: гормони, які виробляються під час годування підсилюють материнський інстинкт та психологічну рівновагу, завдяки чому в сім’ї формуються ніжні та тісні взаємовідносини. Для мами годування груддю це профілактика анемії, мастопатії, раку статевих органів, а також зайвої ваги, стресів та депресії.
І насамкінець:
Грудне молоко безкоштовне і в той час безцінне. Тож дослухайтесь до голосу природи та своєї дитини. Розпочинайте та продовжуйте своє життя якісно.
Будьте здоровими!

09.08.2018