Головна Статті Про цукровий діабет

Про цукровий діабет

diabetes

В ендокринологічний кабінет поліклініки звертаються хворі з різноманітною патологією: зайва вага, проблеми щитоподібної залози, порушення полової сфери та інше. Перемагає в цьому списку діабет, і по кількості хворих і по кількості проблем.

Цукровий діабет вважається найбільш драматичною сторінкою сучасної медицини, оскільки йому притаманна рання інвалідність і висока смертність від судинних ускладнень. По рівню смертності він стоїть на третьому місці після серцево-судинних та онкологічних захворювань. Половина осіб з втратою зору є пацієнти з діабетом. Часто до патології приєднуються судини катастрофи: інсульт та інфаркт міокарда. Цукровий діабет також являється причиною гангрени нижніх кінцівок. А тому, пацієнти часто поступають в хірургічне відділення, де приходиться ампутувати пальці стопу або всю ногу.

Дуже часто к діагнозу «солодких» хворих приєднується туберкульоз.

Онкологічна патологія при діабеті виявляється в три рази частіше ніж у осіб без нього. Цілком зрозуміло, що якість життя хворих оцінюється насамперед належною компенсацією захворювання. В обов’язки лікаря входить забезпечити пацієнта інформацією о дієті, медпрепаратах, адаптувати лікування до режиму дня або графіку праці кожної людини.

Всі ускладнення діабету можна уникнути. Максимальний ефект від лікування відмічається якщо пацієнт бажає вчитись жити з діабетом, виконує поради лікаря а також несе відповідальність за своє власне здоров’я.

           

По ендокринологічному кабінету станом на 01.01.2019 року знаходиться 6380 хворих з ендокринною патологією, з них з цукровим діабетом 2178 дорослих та 10 дітей. Пацієнтів, які потребують інсулінотерапії 386 дорослих. Сьогодні всі ці вище перелічені проблеми відступають на другий план. Кожний пацієнт або його родичі, які приходять за рецептом на інсулін питають одне: «Видають інсулін, або в яку аптеку іти?». На обидва питання лікар відповісти не може.

До відома пацієнтів.

По програмі «Цукровий та не цукровий діабет» було витрачено за рік 266 342,67 грн. Було виділено з державного бюджету на 2018 рік 2 087 185 грн., додатково з місцевого бюджету в кінці року – 450 000 грн., таким чином всього – 2 537 185 грн.

По даним бухгалтерії Коростенської ЦМЛ на перший квартал 2019 року виділено 374 445 грн.. Таким чином на один місяць 124 815 грн. при середньомісячній потребі тільки на препарати інсуліну 240 – 260 тис. грн. Загальна потреба в коштах на рік становить 3 288 900 грн.

 

 

Лікар ендокринолог            Родіна О.Б.

18.02.2019