Головна Статті Знову кір

Знову кір

корь

Кір – висококонтагіозна дитяча вірусна інфекція з повітряно- крапельним шляхом передачі збудника. Характеризується лихоманкою, висипом, катаром верхніх дихальних шляхів та очей. Збудник не стійкий в зовнішньому середовищі, гине на світлі. Може зберігатися до двох діб в кімнаті.

Імунітет після хвороби по життєвий, а після щеплення може згаснути. Сезонний підйом захворюваності припадає на кінець зими. Кожні 5-6 років захворюваність на кір підвищується через низький рівень охоплення щепленнями дітей.

Якщо 95% дитячого населення в один рік та в шість років щеплені, то колективний імунітет напружений і спалахи кору не можливі. Останнім часом хворіють і дорослі, які в дитинстві не хворіли і не були щеплені, або були щеплені і втратили післявакцинальний захист за десятки років. В більшості випадків кір у дітей протікає легко, але при нетиповому перебігу можливий енцефаліт, бронхопневмонія, отит. Крім того вірус кору різко пригнічує імунітет і можливі бактеріальні інфекції, які потребують антибіотикотерапії. Специфічного противірусного лікування проти кору нема, але допомагає протикоровий гамма – глобулін та рекомбінантний інтерферон. Легкі випадки кору можна лікувати дома, ізолюючи хворого від інших членів сім’ї. Госпіталізації підлягають важкі випадки та за епідеміологічними показами (гуртожиток, інтернат). У дорослих кір протікає важче, ніж у дітей.

На сьогодні в інфекційному відділенні лікуються 15 дорослих, з них 11- мешканці міста, серед них двоє медиків.

Порівняно з минулим роком значно зросла захворюваність на цю хворобу: десять випадків, з них три – діти. За чотири місяці цього року в місті та районі захворіли 115 осіб, з них 48 – діти.

В січні 2019 року зареєстровано спалах кору в ЗОШ №1- захворіли двоє дітей та двоє дорослих.

В кабінеті щеплень дитячої поліклініки є ефективна вакцина проти кору для щеплень дітей. Це трикомпонентна вакцина КПК (кір, паротит, краснуха), яка містить живі ослаблені вируси цих хвороб. Назва вакцини «Пріорикс», виготовлена в Бельгії. В цьому році вже щеплено 565 дорослих за епідеміологічними показами (військова частина, тюрма, медики, освітяни, студенти).

Можна перевірити свій імунітет від кору в лабораторії INVIVO. За три дні ви дізнаєтесь, чи потрібно вам щеплення проти кору. Коштує дослідження 220 грн. За звичай пацієнт звертається до сімейного лікаря який направляє на це дослідження. Якщо імунітет слабкий – пропонується та виконується щеплення проти кору. Якщо без лікаря самостійно звернутися в лабораторію, відмови не буде, але треба знати, яке дослідження потрібне: глобулін класу G від кору.

 

Лікар-інфекціоніст    Щербина В. О.

23.05.2019